Aby poddasze mogło pełnić funkcję mieszkalną i dobrze służyć domownikom, musi zostać odpowiednio zaadaptowane. Ocieplenie poddasza warstwą paroizolacyjnej folii aluminiowej to doskonałe zabezpieczenie konstrukcji dachu przed zawilgoceniem. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na folię paroizolacyjną z ekranem aluminiowym?

Zalety folii paroizolacyjnej z aluminium

Energooszczędność to w przypadku tego materiału słowo klucz. Folia aluminiowa do poddaszy odbija ciepło, które w razie użycia zwykłej folii paroizolacyjnej ''uciekłoby'' bezpowrotnie z domu na zewnątrz, a wszystko to za sprawą metalizowanej powłoki. Dzięki zastosowaniu kilku warstw, folia tego typu stanowi wyjątkowo skuteczną ochronę przed przenikaniem pary wodnej. Jak wynika z doświadczenia, folie paroizolacyjne aluminiowe pozwalają na zmniejszenie strat ciepła nawet o 15% i tym samym sporą oszczędność dla portfela inwestora.

Folia paroizolacyjna aluminiowa – sposób montażu

Zakup aluminiowej folii do poddaszy do jedno, a jej prawidłowy montaż to drugie. Niestaranne ułożenie tego materiału, wszelkie nieszczelności, obniżąją efektywność działania folii i doprowadzają do zawilgocenia.

Jak montować paroizolacyjną folię aluminiową? Przede wszystkim należy układać ją powłoką metalizowaną do wewnątrz pomieszczenia. Najpierw przybijamy folię paroizolacyjną zszywkami, a następnie zaklejamy miejsca przebicia materiału profesjonalną aluminizowaną taśmą samoprzylepną. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu pracach, możemy zlecić ułożenie folii specjalistom.

Warto zabezpieczyć poddasze tego rodzaju folią paroizolacyjną, zwłaszcza jeśli użyliśmy do ocieplenia wełny mineralnej.