Płyty PIR na dach
Płyta poliuretanowa spadkowa Recticel EUROTHANE Bi-4 30 – 45 mm
Płyta poliuretanowa spadkowa Recticel EUROTHANE Bi-4 90 – 105 mm
Płyta poliuretanowa spadkowa Recticel EUROTHANE Bi-4 75 – 90 mm
Płyta poliuretanowa spadkowa Recticel EUROTHANE Bi-4 60 – 75 mm
Płyta poliuretanowa spadkowa Recticel EUROTHANE Bi-4 45 – 60 mm
Płyta PIR na dach - wybierz izolację IzoSystems.
Znalezienie dostawcy płyt PIR jest trudnym zadaniem, szczególnie jeśli interesuje Cię płyta poliuretanowa na dach. Rynek znacząco rozrósł się w ostatnich czasach, ale niestety nie przekłada się to na łatwiejsze znalezienie dobrego jakościowo materiału w odpowiedniej cenie. Dlatego też wychodzimy klientom naprzeciw! W IzoSystems oferujemy między innymi płyty poliuretanowe na dach. Nasze płyty termoizolacyjne na dach nie tylko spełniają normy jakościowe, ale są także atrakcyjne cenowo.
Termoizolacja PIR jest stosowana w wielu krajach przy wielkopowierzchniowych dachach. Materiały te zyskują coraz bardziej na znaczeniu dzięki swojej wysokiej wytrzymałości termicznej, nietopliwości i znakomitej izolacji. W przypadku pożaru pianka PIR zachowuje dłużej swoje właściwości, nie kapie i chroni inne elementy budynku przed oddziaływaniem ognia. Płyty PUR na dach są kompatybilne z wieloma systemami hydroizolacji, dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie i doskonałej stabilności wymiarowej. Stosowane są jako termoizolacja dachów płaskich w systemach dachowych z warstwą bitumu. Skuteczna izolacja, dobór materiału i dbanie o poprawny montaż może znacznie ograniczyć utratę energii cieplnej, co oznacza korzyści w postaci zmniejszonych kosztów ogrzewania i poprawionego komfortu w porze letniej.
Dobór właściwej grubości izolacji dachów skośnych lub płaskich.
Płyta PIR sprawdza się doskonale jako ocieplenie dachu. Od 2021 roku w Polsce zostały określone minimalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród budowlanych. W przypadku dachu współczynnik U określono na poziomie 0,15 W/m2K. Są to wymagania zarówno dla izolacji, jak i wszystkich warstw. Mimo wszystko średnia grubość izolacji w przypadku tradycyjnych materiałów musi wynosić od 30 do 40 cm. Polecana jest na przykład płyta PIR 5 cm na dach ze sztywnej pianki z zamkniętymi komorami. Jest to materiał o najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła.
Płyty poliuretanowe na dach dają izolację na poziomie U=0,2 W/m2K już dla grubości izolacji 110mm. Ten sam efekt można osiągnąć przy zastosowaniu aż 200mm skalnej wełny mineralnej lub 180 mm tradycyjnego styropianu, co tylko pokazuje, jaką przewagę w tym zakresie ma sztywna pianka poliuretanowa. Żeby otrzymać izolacyjność na poziomie U= 0,15 W/m2K powinno się stosować płyty o grubości minimum 120mm. Grubość potrzebnej izolacji uzależniona jest od materiału, z którego są wykonane pozostałe warstwy.
Przewaga pianki PIR na dach nad innymi materiałami.
Pianka PIR na dach sprawdza się doskonale. Dla nowych budynków najlepszym rozwiązaniem będzie izolacja dachu z wykorzystaniem płyt PIR. Nasza oferta zawiera płyty, których krawędzie zostały uformowane na pióro - wpust. Konstrukcja ta gwarantuje jednolitą strukturę pozbawioną mostków termicznych. Materiał tego typu dzięki swojej gęstości i strukturze nie ulega degradacji biologicznej, przez co jest odporny na myszy i inne gryzonie.
Łatwość montażu jest dużą zaletą tego materiału. Dzięki swojej strukturze płyty można montować również przy złej pogodzie bez obaw o zawilgocenie izolacji. Mała gęstość płyty termPIR AL nie obciąża także konstrukcji budynku. Mimo niewielkiej wagi produkt jest wytrzymały i sztywny. Niski współczynnik nasiąkliwości przekłada się na wysoką odporność na niszczycielskie działanie wody. Są również odporne na ścisk i nie odkształcają się pod wpływem działania temperatur. Płyty ze sztywnej pianki z zamkniętymi komorami nie pochłaniają wilgoci, dzięki temu ich izolacyjność i niski współczynnik przewodzenia ciepła są stałe przez wiele lat. Są też cieńsze od reszty materiałów izolacyjnych (przykładowo 10 cm płyt to odpowiednik nawet 17 cm styropianu), nie tracimy więc przestrzeni użytkowej wewnątrz budynku, zachowując niskie progi i większe bezpieczeństwo domowników.
Płyty PIR na dach skośny.
PIR stosowane jest z powodzeniem jako ocieplenie dachu nakrokwiowe. Ze względu na niską masę polecane są pianki otwartokomórkowe, które nie wpływają zbytnio na obciążenie dachu. PIR jest również godny polecenia podczas prac wykończeniowych i remontowych na strychu, szczególnie przy łączeniu go z płytami na bazie gipsu, silikatowymi lub drewnopochodnymi. Montuje się to od spodu, w celu eliminacji mostków, które w innych rozwiązaniach mogą pojawiać się wzdłuż linii przebiegu belek. Taki montaż utworzy okładzinę wykończeniową wewnętrznej strony połaci, co wyeliminuje konieczność wykonania zabudowy poddasza, a tym samym - skróci czas pracy.
Przy dachach skośnych można też użyć zwykłych płyt PIR, ale wiąże się to z późniejszą koniecznością montażu do więźby rusztu nośnego, żeby dało się wykończyć skosy płytami gipsowo-kartonowymi. Warto wspomnieć, że stosując PIR na tego typu dachach, nie trzeba izolować połaci folią paroizolacyjną, gdyż izolacja cieplna będzie wystarczającą barierą dla pary wodnej.
Płyta PIR dach - instrukcja krok po kroku.
Montaż płyty PIR na dach płaski oraz skośny jest wbrew pozorom prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Dla profesjonalistów ocieplenie dachu płytami poliuretanowymi nie powinno stanowić problemu. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy, przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak powinien przebiec montaż płyt PIR na dachu płaskim.
Instrukcja:
• Zaczynamy od okapu, w tym celu do czoła krokwi montujemy listwę okapową do montowania izolacji. Na listwie opieramy pierwszy rząd płyt PIR,
• Kolejny rząd płyt montujemy na mijankę, by eliminować liniowe mostki termiczne, a także aby stworzyć jednolitą warstwę izolacji na całym dachu. Musimy również zwrócić szczególnie uwagę na to, aby płyty przylegały do siebie w zamkach,
• Na tak przygotowaną warstwę montujemy kontrłaty, których wysokość powinna wynosić od 4 do 5 cm. Kontrłaty układamy dokładnie w linii przebiegu belek. Łączenie kontrłat odbywa się dzięki długim łącznikom do drewna przelotowo przez izolację z płyt PIR,
• Miejsce styku płyt między kontrłatami uzupełniamy samoprzylepną taśmą aluminiową o szerokości 50mm,
• Na tak przygotowany dach przykręcamy łaty o rozstawach dopasowanych do wybranego pokrycia dachowego.
Płyty PIR na dach cena i kwestie logistyczne.
Nasz sklep internetowy ma asortyment w postaci szerokiej gamy płyt warstwowych, które z powodzeniem możesz zamontować na dachach. Ceny płyt są adekwatne do oferowanej jakości. Jeśli potrzebne Ci są płyty izolacyjne na dach łatwe w obróbce i montażu, gwarantujące oszczędność energii i zapewniające wytrzymałą warstwę termoizolacyjną, świetnie trafiłeś!
Płyty PIR na dach opinie klientów.
Interesują Cię inne materiały izolacyjne na przykład płyta PIR na elewację lub podłogi poliuretanowe. Sprawdź koniecznie naszą ofertę. O niezawodności naszych produktów świadczy coraz szersze grono klientów decydujących się na umieszczenie ich w swoich domach. Wykonane z pianki PUR płyty są często spotykane w nowoczesnych budynkach. Ocieplenie dachu płytą PIR jest dobrą inwestycją – użytkowanie wyizolowanych nimi budynków jest niezwykle komfortowe, a niska waga umożliwia zaprojektowanie ekonomicznej konstrukcji, co przełoży się na oszczędności.</p>