Szukasz odpowiedniego docieplenia ścian? Nie wiesz, co zastosować jako element termoizolacji i wykończenia ścian oraz sufitów w pomieszczeniach starych domów czy w budynkach zabytkowych? Sprawdź ofertę i możliwość zastosowania płyt Eurothane G. Dowiedz się, jak stosować płyty termoizolacyjne Eurothane G wewnątrz obiektów zabytkowych.

Co to jest płyta Eurothane G?

Płyty Eurothane G to płyty termoizolacyjne stworzone ze sztywnej pianki poliizocyjanurowej PIR na ściany wewnętrzne, która znajduje się pomiędzy okładzinami paroizolacyjnymi i płytą gipsowo-kartonową. Warto zaznaczyć, że produkt został wyposażony jednostronnie w płytę gipsowo-kartonową.

Dlaczego warto kupić Eurothane G wraz z zespoloną GK?

Rozwiązanie z zastosowaniem płyt poliuretanowych charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Co więcej, musi spełnić aktualnie obowiązujące wymagania dla współczynnika oporu dyfuzyjnego. Współczynnik oporu dyfuzyjnego gotowego produktu wynosi m > 17 000, dzięki czemu ogranicza przedostawanie się pary wodnej z pomieszczeń do przegrody. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dochodzi do zawilgocenia i występowania pleśni. Ponadto z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego, opinia techniczna wydana przez ITB potwierdza możliwość zastosowania płyt Eurothane G na ścianach wewnętrznych klatek schodowych. Klasa reakcji na ogień płyt Eurothane G wynosi aż Bs-1, d0, dlatego można stosować je wewnątrz ścian, w tym na drogach ewakuacyjnych.

Co więcej, montaż płyt jest bardzo łatwy. Możesz przykleić je do powierzchni na specjalnym kleju. W przypadku krzywych obszarów lub poddasza, możliwe jest zamontowanie płyty Eurothane G za pomocą wkrętów do drewnianego rusztu, lub profili do płyt gipsowo-kartonowych.

Eurothane G — zastosowanie

Płyty stosowane są w miejscach z utrudnionym dostępem do elewacji lub kiedy niemożliwa jest izolacja budynku od zewnątrz. Panel izolacyjny składa się z obustronnych okładzin paroizolacyjnych i płyty gipsowo-kartonowej. Dzięki takiemu zespoleniu fabrycznemu możliwe jest zastosowanie Eurothane G jako termoizolacji:

 • na ścianach wewnętrznych,
 • do wnętrz obiektów zabytkowych,
 • na ścianach zewnętrznych,
 • na sufitach w pomieszczeniach od wewnątrz.

Co więcej, możesz stosować płyty Eurothane G na ścianach wewnętrznych klatek schodowych.

Ile kosztuje płyta Eurothane G?

W ofercie naszej firmy występuje płyta Eurothane® G o wymiarach 1200x2600 mm oraz w grubościach rdzenia PIR od 20 mm do 120 mm + 12,5 mm GK. To sprawia, że koszt za m2 płyty waha się pomiędzy 70 zł, a 170 zł.

Podsumowanie

 • Eurothane G to produkt izolacyjny składający się z płyty Eurothane G pokrytej obustronnie okładzinami paroizolacyjnymi.
 • Powierzchnia płyty ma wysoką klasę reakcji na ogień. Ponadto pzta jest wolna od freonów oraz posiada aktualne i obowiązujące wymagania dla współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych.
 • Eurothane G stosuje się do ocieplania ścian zabytków oraz w budynkach usytuowanych w granicy, gdzie jest utrudniony dostęp do elewacji.
 • Koszt płyty waha się pomiędzy 70 zł, a 170 zł za m2.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

 1. Ile kosztuje płyta poliuretanowa Eurothane G?

Koszt płyty poliuretanowej Eurothane G uzależniony jest od jej grubości, wielkości oraz kilku innych czynników. Cena za płytę waha się pomiędzy 70 zł a 170 zł/m2.

 1. Jakie daje korzyści płyta PIR Eurothane G?

Płyta PIR Eurothane G ma niski współczynnik przewodzenia ciepła, a współczynnik oporu dyfuzyjnego wynosi m > 17 000. Co więcej, ma wysoką klasę reakcji na ogień. Jej montaż jest bardzo prosty, a podczas prac stosuje się narożniki ochronne analogicznie jak dla płyt gipsowo-kartonowych.

 1. Gdzie stosować płytę Eurothane G?

Płytę można stosować jako termoizolację budynków zabytkowych lub starych, gdzie niemożliwe jest ocieplenie od zewnątrz. Można ocieplać nią zarówno ściany, jak i poddasza.