Twardy orzech do zgryzienia potrafi mieć inwestor, który stoi przed koniecznością zrealizowania zakupu wkrętów tarasowych. Okazuje się, iż na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów wkrętów, a te przeznaczone taras muszą być wykonane ze stali nierdzewnej lub przynajmniej pokryte powłoką antykorozyjna np. WIROX. Klient, który podejmie decyzję o tym, aby zainwestować nieco więcej pieniędzy w ich zakup uniknie przede wszystkim widoku zacieków, które mogłyby pojawić się w związku z korodującą stalą.

Wkręty tarasowe

Wkręty tarasowe muszą być dedykowane do drewna tarasowego bądź elewacyjnego. Nabywca powinien mieć świadomość, że chcąc zapewnić odpowiednio wysoką stabilność wykorzystanych desek musi zdobyć wkręty tarasowe z podwójnym gwintem. Ich zastosowanie decyduje o tym, iż deska bez większego trudu zostanie dociągnięta do legara. Ponad wszystko klienci powinni unikać zakup wkrętów ze stali ocynkowanej, ponieważ zarówno plamy, jak i zacieki na drewnie będą pojawiały się z zaskakująco wysoką regularnością. Dużym uznaniem cieszą się przede wszystkim wkręty samowiercące, ponieważ eliminują konieczność nawiercania desek, dzięki czemu montaż staje się zdecydowanie prostszy oraz mniej czasochłonny. Mocowanie desek tarasowych potrafi być praktycznie niewidoczne, jeśli klient podejmie decyzję o zastosowaniu wkrętów w kolorze podobnym do koloru deski. Łatwo domyślić się, że takie produkty charakteryzują się delikatnie wyższą ceną. Standardowe srebrne wkręty przeznaczone do tarasów potrafią dość mocno rzucać się w oczy, a w związku z tym z ich zakupu rezygnuje zdecydowana większość klientów, która na pierwszym miejscu stawia walory estetyczne.

Jak wybrać wkręty do desek tarasowych?

Ważną sprawą jest to, aby wkręty tarasowe cechowały się długością, która będzie stanowiła co najmniej dwukrotność grubości deski, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby były nawet nieco dłuższe. Takie rozwiązanie daje duże prawdopodobieństwo, iż deski nie będą się przesuwać. Ważną radą jest to, aby wkręty do desek tarasowych wkręcać pod kątem prostym. Trzeba jednocześnie skupić się na tym, aby dokręcić wkręt, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie się o niego potknąć, choć jednocześnie nie można doprowadzić do przewiercenia deski. Okazuje się, że wielu klientów kupując wysokiej jakości deski z drewna egzotycznego nie przywiązuje uwagi do wkrętów, co jest kardynalnym błędem. W rezultacie taras nie cieszy ich atrakcyjnym wyglądem przez satysfakcjonująco długi okres czasu. Odpowiednie wkręty są w stanie sprawić, iż taras będzie prezentował się nienagannie przez lata. Wystarczy mieć świadomość, że deski tarasowe z upływem czasu pracują z coraz mniejszą intensywnością, więc nawet zardzewiałe wkręty są w stanie skutecznie pełnić swoją rolę. Z największego wyboru wkrętów do desek tarasowych mogą skorzystać klienci, którzy zainteresują się asortymentem sklepów internetowych. Kontaktując się z większością z nich potencjalny nabywca ma jednocześnie szansę skorzystać z profesjonalnego doradztwa.