Wełna mineralna z welonem szklanym 

Izolacja termiczna i akustyczna to bardzo ważny element podczas budowy czy remontu każdego budynku. Pozwala ona zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, co jest szczególnie ważne w porze lata. Dodatkowo, właściwa izolacja konstrukcji szkieletowych ochroni Twój dom przed rozwojem pleśni, grzybów i wilgoci, które mogą stanowić realne niebezpieczeństwo dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny. Z tego powodu warto zainwestować w wysokojakościową wełnę mineralną z jednostronnym welonem szklanym, która wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Welon szklany do wełny - doskonały materiał termoizolacyjny

Płyty z wełny mineralnej posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz wygłuszające, dlatego są chętnie wykorzystywane podczas ocieplania stropów, poddaszy, krokwi, a także w trakcie tworzenia obudów hal. Wykorzystanie wełny mineralnej otrzymanej z włókien szklanych pozwoli Ci nie tylko odpowiednio zabezpieczyć wnętrze swojego domu przed znacznymi stratami ciepła, ale także pomoże zaoszczędzić znaczną ilość środków finansowych. Z tego powodu warto inwestować w materiały budowlane wysokiej jakości, które mają szansę znacząco wpływać na komfort Twojego codziennego funkcjonowania.

Izolacja termiczna fasad wentylowanych z wełny mineralnej jest także niepalna, a jej wytrzymałość na wysokie temperatury wynosi nawet do 1000 stopni Celsjusza! Są to wyjątkowo dobre warunki.

Wełna mineralna z czarnym welonem - wysoki poziom izolacji cieplnej

Dodatek w postaci welonu szklanego podnosi właściwości hydrofobowe materiału izolacyjnego oraz zapobiega wywiewaniu powietrza z struktury wełny przez powietrze poruszające się w przestrzeni wentylacyjnej. Ponadto, warstwa welonu szklanego usztywnia płyty, sprawia że ich powierzchnia staje się bardziej sprężysta i hydrofobowa, a także lekka. Doskonałe właściwości wełny mineralnej jednostronnie pokrytej czarnym welonem szklanym czynią ją w pełni odporną na gromadzenie się wilgoci.

Ten w pełni paroprzepuszczalny materiał swoje właściwości zawdzięcza włóknistej powierzchni maty. Para wodna, która ma tendencję do gromadzenia się pomiędzy cząstkami materiału może swobodnie przez niego przenikać na zewnątrz. Dzięki temu budynek ocieplony za pomocą takiej wełny wzmocnionej welonem szklanym w kolorze czarnym nie jest narażony na powstawanie wilgoci.

Kolejną zaletą skalnej wełny mineralnej są jej świetne właściwości akustyczne. Dzięki swojej włóknistej powierzchni, wełna z welonem szklanym posiada znakomite parametry pochłaniania dźwięku, które czynią ją świetną izolacją hałasu. Wełna z włóknem szklanym do izolacji termicznej fasad doskonale pochłania wszelkie szumy oraz drgania, dzięki czemu stanowi jeden z najczęściej wybieranych materiałów akustycznych.

Wełna z welonem szklanym - ocieplenie ścian zewnętrznych

Warto wiedzieć, że warstwa welonu szklanego podnosi właściwości termoizolacyjne, jest stosunkowo lekka i sprężysta, a także wykazuje odpowiednią sztywność w przegrodach pionowych. To rozwiązanie zarazem wykazuje doskonały poziom izolacji cieplnej fasad wentylowanych, a jego parametr lambda spełnia wymagane normy.

Dodatkowo, sama wełna z włókien skalnych jest niezwykle trwała i wytrzymała, szczególnie na niekorzystne warunki pogodowe. Warto zdecydować się na montaż takiej izolacji termicznej fasad wentylowanych o izolacyjności na wysokim poziomie, ponieważ będzie ona w stanie służyć Ci przez długie lata.

Wełna z welonem czy bez? - płyty z wełny szklanej wysokiej jakości

Sam montaż wełny mineralnej szklanej z welonem nie jest skomplikowanym zadaniem. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, a cały proces z pewnością zakończy się powodzeniem. Pierwszym krokiem będzie odpowiednie docięcie płyt czy mat wełny mineralnej z czarnym welonem szklanym do izolacji. Ich szerokość powinna większa względem rozstawienia krokwi. Taki zabieg sprawi, że dobrze się one zakleszczą. Z drugiej strony nie należy wciskać ich na siłę, ponieważ mogą one ulec zniszczeniu i utracić swoje właściwości termoizolacyjne. Warto zastosować tzw. lekki wcisk.

Montaż wełny mineralnej z welonem szklanym do izolacji termicznej musi zakładać połączenie izolacji dachu oraz ścian. Oznacza to, że sama izolacja połaci musi zostać szczelnie połączona ze ścianami zewnętrznymi. W przeciwnym wypadku może powstawać duża ilość mostków termicznym, które są naprawdę trudne do usunięcia.

Płyty z wełny skalnej z welonem - dlaczego warto?

Rodzaj termoizolacji w postaci wełny mineralnej pokrytej czarny welonem jest bardzo skuteczny i wydajny. Taki typ ocieplenia pomoże Ci prawidłowo zadbać o właściwy poziom ciepła w Twoim domu oraz za ograniczenie jego utraty. Będzie skutkować to znacznie mniejszymi rachunkami za ogrzewanie, dzięki którym będziesz mieć szansę na zaoszczędzenie znacznej ilości środków finansowych. Prawidłowe ocieplenie z wełny zapobiegnie także rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, pleśni i grzybów. Znacząco zniweluje też ryzyko pojawienia się wilgoci na ścianach Twojego domu.

Warto wiedzieć, że wełna mineralna z welonem jest materiałem paroprzepuszczalnym i całkowicie niepalnym. Oznacza to, że doskonale odprowadza powstałą parę wodną na zewnątrz budynku oraz opóźnia przedostawanie się ognia do wnętrza pomieszczeń. Odwiedzając nasz skład budowlany online odkryjesz ogromny wybór materiałów izolacyjnych. Szczególnie polecana jest wełna do elewacji wentylowanej, wełna mineralna i wełna kominkowa.

Zdecydowanie warto dokonać zakupu wełny mineralnej z welonem, ponieważ jest ona niezwykle wydajnym materiałem termoizolacyjnym, który przy odpowiedniej instalacji może służyć przez długie lata. Niski współczynnik przenikana ciepła to jej oczywista zaleta. Z kolei dodatek w postaci welony sprawia, że sama wełna staje się bardziej sprężysta z lżejsza. Doskonale sprawdza się nie tylko podczas ocieplania domu, ale także podczas wygłuszania pomieszczeń. To zastosowanie zawdzięcza swojej niezwykłej skuteczność tłumienia wszelkiego hałasu i drgań. Jeżeli zastanawiasz się, czym ocieplić swój dom, koniecznie wybierz wełnę mineralną z welonem.

Co daje welon na wełnie?

  • Pełni funkcję wiatroizolacji (nie ma konieczności jej stosowania),
  • Zapewnia większa sztywność produktu i stanowi dodatkowy opór (zabezpieczenie) dla kołków, 
  • Dodatkowo zabezpiecza wełnę przez jej uszkodzeniem,
  • Ogranicza osypywanie się drobin z wełny,
  • Pozwala na łatwiejsze i bardziej precyzyjne cięcie produktu,
  • Zwiększa estetykę zaizolowanej powierzchni.